Header
ZIŅAS
MEKLĒT
IETEIKTIE AUTO NUMURI

Auto numura zīme HL3333

Auto numura zīme VI10

Auto numura zīme AN710

IETEIKTIE TELEFONA NUMURI
IETEIKTIE DOMĒNI

majai.lv

IETEIKTĀS IZSOLES UN SLUDINĀJUMI
Ziņas » Kā samainīt auto numurus. Variants B
Kā samainīt auto numurus. Variants B
Publicēts: 08/12/2009 00:00. Autors: Numur1.lv
Kā samainīt auto numurus. Variants B

Lai gan šī raksta tapšanas brīdī neviens likums neaizliedza diviem autoīpašniekiem vienkārši pārreģistrēt starp sev piederošiem transportlīdzekļiem reģistrācijas numura zīmes, CSDD joprojām vadās pēc 2009. gada 31. jūlijā spēku zaudējušajos MK noteikumos Nr.446 "Transportlīdzekļu reģistrācijas noteikumi" paredzētās kārtības. Līdz ar to auto numura zīmes maiņu var veikt tikai citam savā īpašumā (turējumā, valdījumā) esošam transportlīdzeklim. Šī kārtība neattiecas uz individuālā pasūtījuma numura zīmēm.

 

Varianti kā iespējams mainīt numurus, ir divi. Mazāk riskants, tomēr darbietilpīgāks ir variants B:

1.solis) Numura maiņai nepieciešams iegādāties lētu, CSDD uzskaitē esošu transportlīdzekli. Faktiski viss, kas nepieciešams ir šāda transportlīdzekļa reģistrācijas apliecība. Tātad numura īpašnieks pārreģistrē lēto transportlīdzekli uz sava vārda. Maksājumi CSDD: valsts nodeva 1,40Ls + pārreģistrācija 13,93Ls + noņemšana no uzskaites 2,12Ls,maksājumu komisija 0,39Ls; kopā 17,84Ls + maksa par lēto transportlīdzekli.

Piezīme: lētā transportlīdzekļa numura zīmju tipam jāatbilst maināmo „īpašo” numura zīmju tipam, jo A tipa numuru maiņai nederēs motocikls vai apvidus auto, kurš reģistrēts ar B tipa numuru. Īpaši vērīgiem jābūt ar A un E tipa (īsajiem) numuriem, jo CSDD nepārtaisa A tipa numura zīmes uz E tipa numuriem. Otrādi gan nav problēmu.

2.solis) Numura pašreizējais īpašnieks veic īpašā numura maiņu uz lētā transportlīdzekļa, izņemot jaunu numuru komplektu atsavināmā numura vietā. Maksājumi CSDD: numuru komplekts un jauna reģistrācijas apliecība 26,91Ls

3.solis) Numura pašreizējais īpašnieks veic lētā transportlīdzekļa pārreģistrāciju kopā ar visu „īpašo” numura zīmi uz numura zīmes ieguvēja vārda. Maksājumi CSDD: valsts nodeva 1,40Ls + pārreģistrācija 13,93Ls + noņemšana no uzskaites 2,12Ls, maksājumu komisija 0,39Ls; kopā 17,84Ls

4.solis) Numura ieguvējs veic numuramaiņu no iegādātā lētā transportlīdzekļa uz citu sev piederošu transportlīdzekli. Maksājumi CSDD: numuru komplekts un jauna reģistrācijas apliecība 26,91Ls

Ja visas numura maiņas operācijas norisinās vienā dienā, tad kopējais numura zīmju apmaiņas budžets sastādīs 80,43Ls. Ja numuru maiņu nav iespējams pabeigt vienas dienas ietvaros, īpašais numurs nododams saglabāšanā. Atkārtoti izgatavojot saglabātās numura zīmes, papildus jāparedz 21,92Ls, taču rajona nodaļā nodotās numura zīmes jāpasūta iepriekš, jo normatīvie akti paredz izgatavošanas termiņu– līdz 30 dienām, bet Rīgas nodaļā – divu darbadienu laikā.

Šeit aprakstītais maiņas variants realizējams arī otrādi – lēto transportlīdzekli var iegādāties gan numura pašreizējais īpašnieks, gan numura ieguvējs. Nepieciešamais budžets paliek tas pats. Pats par sevi saprotams, ka par visiem iesaistītajiem transportlīdzekļiem būs jāsamaksā ikgadējā ceļu nodeva.

Spēkā esoša tehniskā apskate nav nepieciešama, kā arī nav nepieciešama fiziska transportlīdzekļu klātbūtne numuru maiņas procesā. Visiem autoīpašniekiem līdzi jāņem: personu apliecinoši dokumenti, transportlīdzekļu reģistrācijas apliecības, numura zīmju komplekti. Ja transportlīdzeklis pieder juridiskai personai un numura maiņu veic firmas pārstāvis bez paraksta tiesībām, tad nepieciešama arī firmas amatpersonas parakstīta pilnvara (oriģināls) attiecīgu darbību veikšanai CSDD.

Numur1.lv vērtē šo numuru maiņas variantu kā mazāk riskantu un noderīgāku gadījumā, ja kāds no numuru maiņā iesaistītajiem transportlīdzekļiem ir līzinga kompānijas īpašumā. Tiesa tas ir arī darbietilpīgāks, jo nepieciešams iesaistīt trešo transportlīdzekli. Un vēl atgādinām, ka likumīga numura zīmju maiņa veicama tikai CSDD.

Numur1.lv

Auto numuru maiņas variants A.

* piezīme: rakstā minētās cenas norādītas pirms izmaiņām, ko CSDD veica 2008. gada nogalē.

Novērtē ziņu:   (Vidējais: 3.27)
KOMENTĀRI
Evita / 18/07/2012 09:46
Sveicināti!

Es vēlos pirkt auto bet viņam ir Lietuviešu numurs . Cik izmaksā lai pārietu uz Latviešu?

Paldies iepriekš
Василий / 16/06/2018 10:30
Хочу у вас купить номер года рождения 1964 буквы не важно возможно ли купить .За ренее блогадарю.
Edgars / 23/07/2020 21:35
Sveiki ir auto ar numura zīmi ko vēlos pārdot, bet auto ir nodokļu parāds.
Jautājums sekojoš, nodokļu parāds būs jāmaksā?
TAVS KOMENTĀRS
Tavs vārds:
(netiks publicēts)
Tavs e-pasts:
Tava mājaslapa:
Tavs komentārs:
NODERĪGAS SAITES
APTAUJA
Cik Tu būtu gatavs maksāt par indulgenci (tiesībām) vienu gadu pārsniegt atļauto braukšanas ātrumu par 40 km/h, ja šāda iespēja oficiāli būtu pieejama par samaksu?