Header
ZIŅAS
MEKLĒT
IETEIKTIE AUTO NUMURI

Auto numura zīme B777Z

Auto numura zīme A777M

Auto numura zīme WE90

IETEIKTIE TELEFONA NUMURI
IETEIKTĀS IZSOLES UN SLUDINĀJUMI
Ziņas » Kā samainīt auto numurus. Variants A
Kā samainīt auto numurus. Variants A
Publicēts: 08/12/2009 00:37. Autors: Numur1.lv
Kā samainīt auto numurus. Variants A

Lai gan šī raksta tapšanas brīdī nebija spēkā tādu likumdošanas normu, kas aizliegtu diviem autoīpašniekiem vienkārši pārreģistrēt starp sev piederošiem transportlīdzekļiem reģistrācijas numura zīmes, CSDD joprojām vadās pēc 2009. gada 31. jūlijā spēku zaudējušajos MK noteikumos Nr.446 "Transportlīdzekļu reģistrācijas noteikumi" paredzētās kārtības. Līdz ar to auto numura zīmes maiņu var veikt tikai citam savā īpašumā (turējumā, valdījumā) esošam transportlīdzeklim. Šī kārtība neattiecas uz individuālā pasūtījuma numura zīmēm.


Varianti kā var samainīt numurus, ir divi.

Variants A:

1.solis) Numura ieguvējs pārreģistrē savu transportlīdzekli uz numura pašreizējā īpašnieka vārda. Maksājumi CSDD: valsts nodeva 1,40Ls + pārreģistrācija 13,93Ls + noņemšana no uzskaites 2,12Ls, maksājumu komisija 0,39Ls; kopā 17,84Ls

2.solis) Numura pašreizējais īpašnieks veic numura zīmes maiņu starp sev piederošiem transportlīdzekļiem, izņemot jaunu numuru komplektu atsavināmā numura vietā. Maksājumi CSDD: numuru komplekts un jauna reģistrācijas apliecība 26,91Ls

3.solis) Numura pašreizējais īpašnieks veic transportlīdzekļa pārreģistrāciju kopā ar visu „īpašo” numura zīmi atpakaļ uz numura zīmes ieguvēja vārda. Maksājumi CSDD: valsts nodeva 1,40Ls + pārreģistrācija 13,93Ls + noņemšana no uzskaites 2,12Ls, maksājumu komisija 0,39Ls; kopā 17,84Ls

Ja numura maiņa norisinās vienā  dienā, tad kopējais numura zīmju apmaiņas budžets sastādīs 62,59Ls. Ja numuru maiņu nav iespējams pabeigt vienas dienas ietvaros, īpašais numurs nododams saglabāšanā. Atkārtoti izgatavojot saglabātās numura zīmes, papildus jāparedz 21,92Ls, taču rajona nodaļā nodotās numura zīmes jāpasūta iepriekš, jo normatīvie akti paredz izgatavošanas termiņu – līdz 30 dienām, bet Rīgas nodaļā – divu darbadienu laikā.

Šeit aprakstītais maiņas variants realizējams arī otrādi – reģistrējot transportlīdzekli vispirms uz numura zīmes ieguvēja vārda un tad atpakaļ. Nepieciešamais budžets paliek tas pats. Pats par sevi saprotams, ka par abiem iesaistītajiem transportlīdzekļiem būs jāsamaksā ikgadējā ceļa nodeva.

Spēkā esoša tehniskā  apskate nav nepieciešama, kā arī nav nepieciešama fiziska transportlīdzekļu klātbūtne numuru maiņas procesā. Abiem autoīpašniekiem līdzi jāņem: personu apliecinoši dokumenti, transportlīdzekļu reģistrācijas apliecības, abi numura zīmju komplekti. Ja transportlīdzeklis pieder juridiskai personai un numura maiņu veic firmas pārstāvis bez paraksta tiesībām, tad nepieciešama arī firmas amatpersonas parakstīta pilnvara (oriģināls) attiecīgu darbību veikšanai CSDD.

UZMANĪBU! Numur1.lv iesaka šo numuru maiņas variantu realizēt tikai tādā gadījumā, ja Jūs uzticaties otrai pusei, jo transportlīdzeklis, kaut arī uz īsu laiku, tomēr juridiski tas nonāks otras puses īpašumā. Ja Jūs māc šaubas par numura maiņas sekmīgu iznākumu, kā arī gadījumos, ja numuram maiņas procedūru rezultātā jāparādās uz līzinga kompānijai piederoša transportlīdzekļa, iesakām šeit tālāk aprakstīto numura zīmes maiņas variantu B vai papildus juridisku nodrošinājumu. Un vēl atgādinām, ka likumīga numura zīmju maiņa veicama tikai CSDD.

Numur1.lv   

Auto numuru maiņas variants B.                                              

* piezīme: rakstā minētās cenas norādītas pirms izmaiņām, ko CSDD veica 2008. gada nogalē.

* 2009. gada novembrī numuru maiņa izmaksāja Ls 76,07

Novērtē ziņu:   (Vidējais: 3.41)
KOMENTĀRI
Arnis / 15/09/2011 18:29
Šodien (15.09.2011) pēc shēmas 1. aprakstītājā variantā apgrieztā secībā izmaksāja 73.01Ls. Reģistrācija notika Rēzeknē, zvanot iepriekš Rīgā zvanot uz CSDD sarēķināja 103.,,Ls (saruna ierakstīta).
Maiņas otra persona bija radinieks, tātad savstarpēja uzticēšanās.
Edgars / 14/03/2014 11:32
JAutajums ja cilveks ir miris vai vareetu dabuut vinja numuru !!!! pietam ja tas ir radinieks ?
TAVS KOMENTĀRS
Tavs vārds:
(netiks publicēts)
Tavs e-pasts:
Tava mājaslapa:
Tavs komentārs:
NODERĪGAS SAITES
APTAUJA
Cik Tu būtu gatavs maksāt par indulgenci (tiesībām) vienu gadu pārsniegt atļauto braukšanas ātrumu par 40 km/h, ja šāda iespēja oficiāli būtu pieejama par samaksu?