Header
ZIŅAS
MEKLĒT
IETEIKTIE AUTO NUMURI

Auto numura zīme WJ2

Auto numura zīme EK7444

Auto numura zīme TJ5000

IETEIKTIE TELEFONA NUMURI
IETEIKTIE DOMĒNI

ddx.lv

www.manivini.lv

IETEIKTĀS IZSOLES UN SLUDINĀJUMI
Ziņas » Atrasts vs Pazudis
Atrasts vs Pazudis
Publicēts: 06/09/2009 21:27. Autors: Numur1.lv
Atrasts vs Pazudis

Latvietis par divām trešdaļām jeb 63% ir optimists, vai arī atrastas tiek apmēram puse no pazaudētajām lietām. To var secināt pēc Google meklētājā 2009.gada augustā latviešu valodā ievadīto atslēgvārdu analīzes, ko veicis unikālo izsoļu un sludinājumu portāls Numur1.lv.

Dažādās kombinācijās un locījumos tika analizēti atslēgvārdi atrasts un pazudis, kurus sarunvalodā iespējams piemērot vienlīdz sekmīgi atrastām un pazudušām lietām, cilvēkiem un dzīvniekiem. Piemēram, meklējot pazaudētu auto numura zīmi, bieži rodas jautājums, ko ievadīt meklētājā, jo der gan salikums atrastas numura zīmes, atrasti auto numuri, gan tikpat sekmīgi var ierakstīt pazaudētas numura zīmes, pazaudētas numurzīmes vai pazaudēti auto numuri.

Līdzīgi kā glāze, kas optimistam būs gandrīz pilna, bet pesimists sacīs, ka tā ir pustukša, arī šim pētījumam tika izmantoti tikai tie vārdu salikumi, kurus vienlīdzīgi var izmantot abās situācijās. Tātad par optimistu vārdiem uzskatīsim tos, kuri atvasināti no atrasts, bet pesimistu vārdi būs saistīti ar pazudis. No pētījuma tika izslēgti vārdu salikumi, kas ir polāri, piemēram, atrast darbu, atrast ielu. Tos lielākoties varētu vēlēties tikai atrast. Tāpat tika izslēgti arī dažādi nosaukumi atrasts Amerikā, kur pazudis Elviss vai pazudis tulkojumā.

Atslēgvārdu topa augšgalā ir vārds atrast, atrasts, atrasti, atrasta, atrastas. Vārds pazudis tiek izmantots apmēram 2 reizes retāk. Frāžu salikumos visbiežāk lietotā frāze ir atrast darbu, bet no pesimistu grupas - pazudis suns. Tālāk seko tādi piemēri kā atrast cilvēku, atrast personu un atrast adresi. Ar vēlmi atrast cilvēku, sīvi konkurē atrasta pase un atrasts maks, bet atrast sevi augustā vēlējušies 36 reizes. Interesants fakts, ka kaķi pazūd apmēram 8 reizes retāk nekā suņi un arī kaķu saimnieki tāpat kā suņu saimnieki pārsvarā ir pesimisti, jo pieprasījums pazudis kaķis figurē par 20...30% biežāk nekā atrasts kaķis. Protams, vēl pastāv iespēja, ka kaķu saimniekiem retāk pieejams internets nekā suņu saimniekiem.

Rezultātā, izpētot 2009. gada augustā Google meklētājā ievadītos turpat 12000 pieprasījumus, 63% jeb vairāk nekā 7600 saturēja vārda sakni atrast un tikai 37% - pazudis, pazaudēts.

 

Numur1.lv

Novērtē ziņu:   (Vidējais: 3)
KOMENTĀRI
Jānis / 03/06/2012 18:11
ir nozudusi mašīnas valsts numurzīme, HT-6781 ja kāds viņu ir redzējis kaut kur, vai viņa ir pie Tevis, sazinies ar mani, būšu ļoti pateicīgs 26175401
TAVS KOMENTĀRS
Tavs vārds:
(netiks publicēts)
Tavs e-pasts:
Tava mājaslapa:
Tavs komentārs:
NODERĪGAS SAITES
APTAUJA
Cik Tu būtu gatavs maksāt par indulgenci (tiesībām) vienu gadu pārsniegt atļauto braukšanas ātrumu par 40 km/h, ja šāda iespēja oficiāli būtu pieejama par samaksu?