Header
LIETA NR. 1
MEKLĒT
IETEIKTIE AUTO NUMURI

Auto numura zīme PU5

Auto numura zīme NX9009

Auto numura zīme R88R

IETEIKTIE TELEFONA NUMURI
IETEIKTIE DOMĒNI

ddx.lv

www.manivini.lv

IETEIKTĀS IZSOLES UN SLUDINĀJUMI
Lieta Nr. 1 » Rīgas Krēslu Fabrika dāvina Bērnu slimnīcai
Rīgas Krēslu Fabrika dāvina Bērnu slimnīcai
Publicēts: 17/07/2009 01:20. Autors: Alberts Ziemelis
Rīgas Krēslu Fabrika dāvina Bērnu slimnīcai

Ar dāvinājumu Bērnu klīniskajai slimnīcai noslēgusies labdarības izsole, ko 10 gadu darbības jubilejā rīkoja „Rīgas Krēslu Fabrika” (RKF) sadarbībā ar Latvijā populāriem māksliniekiem Elitu Patmalnieci, Robertu Koļcovu, Andri Vītoliņu, Kasparu Zariņu un Viju Zariņu. Mākslinieki apgleznoja 5 RKF ražotos riteņkrēslus MIKRO, kas tika pārdoti interneta izsoļu vietnē Numur1.lv, kopsummā iegūstot 752 latus.

Bērnu klīniskās slimnīcas rehabilitācijas dienesta kolektīvs svinīgos apstākļos saņēma īpaši ergonomisku galdu un krēslu ar regulējamu augstumu, kā arī virkni ortožu izgatavošanai nepieciešamo materiālu (ģipsēšanas materiālu).

„Sākotnēji bijām iecerējuši dāvināt ratiņkrēslu kādam bērnam invalīdam, tomēr vēlāk sapratām, ka svarīgi, lai no šī dāvinājuma iegūtu iespējami lielāks skaits un uzrunājām Bērnu slimnīcu, lai kopīgi apzinātu to, kas viņiem šobrīd visvairāk nepieciešams”, stāsta RKF ražošanas vadītājs Miks Dzelde.

„Tas saucas funkcionālais krēsls un funkcionālais galds. Paredzēts bērniem, kas slimo ar neiroloģiska rakstura problēmām, reimatisko artrītu un bērniem ar īpašām vajadzībām. Galdu iespējams adaptēt atkarībā no bērna vecuma, saskaņojot to ar pacienta funkcionālajām vajadzībām. Uz tā ļoti ērti rakstīt, zīmēt, ēst. Galds paredzēts bērniem no 2 līdz 18 gadu vecumam. Ir ļoti svarīgi iemācīt viņiem ieturēt pareizu ķermeņa stāvokli”, par dāvinājumu spriež ergoterapeite Olga Gluza.

Tas ir vienīgais šāda veida funkcionālais krēsls Bērnu slimnīcā. Līdz šim personāls izlīdzējies ar parastiem krēsliem, tos piemērojot bērna augumam. Rezultātā mazajiem pacientiem un ārstiem būs ievērojami efektīvāks atveseļošanās process.
   
Slimnīcas administratīvais direktors Egils Lavendelis pateicās Rīgas Krēslu Fabrikai par izrādīto iniciatīvu un izteica cerību, ka līdzīgas akcijas notiks arvien biežāk.
Olga GluzaOlga Gluza demonstrē funkcijasOrtožu materiāliOlga Gluza demonstrē ortoziGatavās ortozesMiks DzeldeFunkcionālais krēsls ar galduBērnu klīniskā universitātes slimnīca (BKUS)

Novērtē ziņu:   (Vidējais: 5)
TAVS KOMENTĀRS
Tavs vārds:
(netiks publicēts)
Tavs e-pasts:
Tava mājaslapa:
Tavs komentārs:
NODERĪGAS SAITES
APTAUJA
Cik Tu būtu gatavs maksāt par indulgenci (tiesībām) vienu gadu pārsniegt atļauto braukšanas ātrumu par 40 km/h, ja šāda iespēja oficiāli būtu pieejama par samaksu?