Header
LIETA NR. 1
MEKLĒT
IETEIKTIE AUTO NUMURI

Auto numura zīme KG6777

Auto numura zīme XO12

Auto numura zīme X69

IETEIKTIE TELEFONA NUMURI
IETEIKTIE DOMĒNI

www.wabco.lv

www.wabco-auto.lv

IETEIKTĀS IZSOLES UN SLUDINĀJUMI
Lieta Nr. 1 » Video komplekts RHD auto pielāgošanai Latvijā
Video komplekts RHD auto pielāgošanai Latvijā
Publicēts: 05/01/2019 11:15. Autors: Numur1.lv
Video komplekts RHD auto pielāgošanai Latvijā

Kopš 2018. gada 1. novembra Latvijā atļauts pastāvīgi reģistrēt transportlīdzekļus, kas konstruktīvi paredzēti braukšanai pa ceļa kreiso pusi jeb t.s. RHD transportlīdzekļus ar stūri labajā pusē, kas lielākoties tiek ievesti no Anglijas vai Īrijas. Taču, lai saņemtu atļauju piedalīties ceļu satiksmē jeb, izsakoties vienkāršāk, - lai iztietu tehnisko apskati, RHD automašīna būs jāpielāgo kustībai Latvijā pa ceļa labo pusi. Proti, tā būs jāaprīko ar periskopisko spoguļu sistēmu, videokameru un monitoru.

Sākotnējās ovācijas par to, ka tagad varēsim vest lētās automašīnas no Anglijas (UK) un braukt ar stūri labajā pusē ir pierimušas un pirmie RHD entuziasti jau ir izgājuši “ugunskristības” tehniskās apskates vietās. Piemēram līdz gada beigām nevienam no apmēram 10 RHD transportlīdzekļiem, kas mēģināja saņemt TA uzlīmi, tas neizdevās. 

Lai gan konceptuāli RHD automašīnu ekspluatācija Latvijā tagad atļauta, taču kā mēdz sacīt, – velns slēpjas detaļās. Un arī šis stāsts nav izņēmums. Tehniskās prasības video sistēmai, kas ierakstītas normatīvajos aktos, vedina domāt, ka likumdevējs caur puķēm pasaka – mēs tomēr negribam RHD auto uz Latvijas ceļiem.

Videokamera RHD automašīnām

Lai pārliecinātos par to, vai ierēdņi Latvijā nav noteikuši pārspīlētas prasības video aprīkojumam, sazinājāmies ar Igaunijas Ceļu administrāciju un Somijas Transporta un Komunikāciju aģentūru.

Igaunijā atļauts reģistrēt RHD transportlīdzekļus un piedalīties satiksmē bez speciāla papildus aprīkojuma. Nav nepieciešama nedz periskopisko spoguļu sistēma, nedz arī videokamera ar monitoru.

Vienīgā prasība - galvenajiem lukturiem jāizstaro labās puses kustībai atbilstošs gaismas kūlis, kā pieņemts Eiropas kontinentālajā daļā. Protams arī miglas lukturim aizmugurē jāatrodas kreisajā pusē nevis labajā kā pieņemts Anglijā. Ir sajūta, ka Igaunijā valsts paļaujas uz tās cilvēkiem, nevis cenšas visu saregulēt "no augšas" ar normatīvo aktu palīdzību kā tas vērojams Latvijā.

Savukārt Somijā tiek prasīta periskopisko spoguļu sistēma. Videokamera un monitors nav nepieciešams. Automašīnas gaismas arī būs jāsaved kārtībā, atbilstoši prasībām.

Lietuvā arī atļauts pastāvīgi reģistrēt RHD automašīnas un prasības aprīkojumam ir līdzīgas kā Latvijā, taču videosistēmas tehniskie parametri ir maigāki un vieglāk realizējami nekā Latvijā.   

Pirmajā brīdī varētu šķist, kas tur liels – uzstādīt videokameru un monitoru. Taču, iedziļinoties šajā tematā un tehniskajās prasībās, pirmā reakcija – dabā tādas iekārtas neeksistē! Tomēr pēc rūpīga pāris mēnešu ilga darba, mums ir izdevies izstrādāt šādu video komplektu, kas atbilst visām ļoti stingrajām CSDD prasībām un varam to piedāvāt arī jums.

Video komplekts RHD automašīnām

MONITORS:

- monitora izmērs pa diagonāli: 7 collas

- izšķirtspēja: 1920x1200 px

- spilgtums: 420cd/m2

- kontrasts: 800:1

- attēla frekvence: 30 fps (kadri sekundē)

- darba temperatūra: -20C...+50C

- automātiska ekrāna spilgtuma regulēšana 

- HDMI ieeja

- barošana: 12V

 

VIDEOKAMERA:

- izšķirtspēja 2 Mpx

- diafragmas atvērums: F/1,2

- minimālais uztvertais apgaismojums: 0.01 lux

- attēla leņķis 84 grādi

- attēla frekvence 30 fps (kadri sekundē)

- sensora izmērs 1/3 collas

- IP67

- darba temperatūra -30C...+55C

- barošana 12V 

 

Komplekta cena 480€, piegādes laiks – 3 nedēļas. 

Komplektā ietilpst: monitors ar stiprinājumu, videokamera, barošana un datu pārraides trakts.

Tālrunis pasūtījumiem: 29214264

 

Novērtē ziņu:   (Vidējais: 5)
KOMENTĀRI
janis / 10/01/2019 12:58
Vēlos pasūtīt ekrānu.tel 26387379.
Aivars / 17/01/2019 21:46
CSDD iesniedza lūgumu Eiropas tiesai par kameras pielietošanu un pereskopisko spoguli, taču, kad dabūja pozitīvu atbildi, tad likumā ielika visu to "jaukāko".
TAVS KOMENTĀRS
Tavs vārds:
(netiks publicēts)
Tavs e-pasts:
Tava mājaslapa:
Tavs komentārs:
NODERĪGAS SAITES
APTAUJA
Cik Tu būtu gatavs maksāt par indulgenci (tiesībām) vienu gadu pārsniegt atļauto braukšanas ātrumu par 40 km/h, ja šāda iespēja oficiāli būtu pieejama par samaksu?