Header
LIETA NR. 1
MEKLĒT
IETEIKTIE AUTO NUMURI

Auto numura zīme DJ5111

Auto numura zīme BX5555

Auto numura zīme KA7111

IETEIKTIE TELEFONA NUMURI
IETEIKTIE DOMĒNI

labsdarijums.lv

tvshop.lv

IETEIKTĀS IZSOLES UN SLUDINĀJUMI
Lieta Nr. 1 » Video komplekts RHD auto pielāgošanai Latvijā
Video komplekts RHD auto pielāgošanai Latvijā
Publicēts: 05/01/2019 11:15. Autors: Numur1.lv
Video komplekts RHD auto pielāgošanai Latvijā

Kopš 2018. gada 1. novembra Latvijā atļauts pastāvīgi reģistrēt transportlīdzekļus, kas konstruktīvi paredzēti braukšanai pa ceļa kreiso pusi jeb t.s. RHD transportlīdzekļus ar stūri labajā pusē, kas lielākoties tiek ievesti no Anglijas, Īrijas vai Japānas. Taču, lai saņemtu atļauju piedalīties ceļu satiksmē jeb, izsakoties vienkāršāk, - lai iztietu tehnisko apskati, RHD automašīna būs jāpielāgo kustībai Latvijā pa ceļa labo pusi. Proti, tā būs jāaprīko ar periskopisko spoguļu sistēmu, videokameru un monitoru.

Sākotnējās ovācijas par to, ka tagad varēsim vest lētās automašīnas no Anglijas (UK) un braukt ar stūri labajā pusē ir pierimušas un pirmie RHD entuziasti jau ir izgājuši “ugunskristības” tehniskās apskates vietās. Piemēram līdz gada beigām nevienam no apmēram 10 RHD transportlīdzekļiem, kas mēģināja saņemt TA uzlīmi, tas neizdevās.

:: RHD videosistēmu pasūtiet pa tālruni 29214264 ::  

Lai gan konceptuāli RHD automašīnu ekspluatācija Latvijā tagad atļauta, taču kā mēdz sacīt, – velns slēpjas detaļās. Un arī šis stāsts nav izņēmums. Tehniskās prasības video sistēmai, kas ierakstītas normatīvajos aktos, vedina domāt, ka likumdevējs caur puķēm pasaka – mēs tomēr negribam RHD auto uz Latvijas ceļiem.

Videokamera RHD automašīnām

Lai pārliecinātos par to, vai ierēdņi Latvijā nav noteikuši pārspīlētas prasības video aprīkojumam, sazinājāmies ar Igaunijas Ceļu administrāciju un Somijas Transporta un Komunikāciju aģentūru.

Igaunijā atļauts reģistrēt RHD transportlīdzekļus un piedalīties satiksmē bez speciāla papildus aprīkojuma. Nav nepieciešama nedz periskopisko spoguļu sistēma, nedz arī videokamera ar monitoru.

Vienīgā prasība - galvenajiem lukturiem jāizstaro labās puses kustībai atbilstošs gaismas kūlis, kā pieņemts Eiropas kontinentālajā daļā. Protams arī miglas lukturim aizmugurē jāatrodas kreisajā pusē, nevis labajā kā pieņemts Anglijā. Ir sajūta, ka Igaunijā valsts paļaujas uz tās cilvēkiem, nevis cenšas visu saregulēt "no augšas" ar normatīvo aktu palīdzību kā tas vērojams Latvijā.

Savukārt Somijā tiek prasīta periskopisko spoguļu sistēma. Videokamera un monitors nav nepieciešams. Automašīnas gaismas arī būs jāsaved kārtībā, atbilstoši prasībām.

Lietuvā arī atļauts pastāvīgi reģistrēt RHD automašīnas un prasības aprīkojumam ir līdzīgas kā Latvijā, taču videosistēmas tehniskie parametri ir maigāki un vieglāk realizējami nekā Latvijā.   

Pirmajā brīdī varētu šķist, kas tur liels – uzstādīt videokameru un monitoru. Taču, iedziļinoties tehniskajās prasībās, pirmā reakcija – dabā tādas iekārtas neeksistē! Tomēr pēc rūpīga pāris mēnešu ilga darba, mums ir izdevies izstrādāt šādu video komplektu, kas atbilst visām ļoti stingrajām CSDD prasībām un varam to piedāvāt arī jums.

Pirmā RHD automašīna, kas Latvijā sekmīgi izgāja tehnisko apskati 2019. gada 29. janvārī pēc jauno prasību stāšanās spēkā, bija aprīkota tieši ar šo video komplektu. Līdz tam 3 mēnešu laikā tas nevienam nebija izdevies.

Video komplekts RHD automašīnām

RHD MONITORS:

- RHD monitora izmērs pa diagonāli: 7 collas

- izšķirtspēja: 1920x1200 px

- spilgtums: 420cd/m2

- kontrasts: 800:1

- attēla frekvence: 30 fps (kadri sekundē)

- darba temperatūra: -20C...+50C

- automātiska ekrāna spilgtuma un kontrasta regulēšana 

- HDMI ieeja

- barošana: 12V

 

RHD VIDEOKAMERA:

- izšķirtspēja 2 Mpx

- diafragmas atvērums: F/1,2

- minimālais uztvertais apgaismojums: 0.01 lux

- attēla leņķis 84 grādi

- attēla frekvence 30 fps (kadri sekundē)

- sensora izmērs 1/3 collas

- IP67

- darba temperatūra -30C...+55C

- barošana 12V 

 

Video komplekta cena 530€, piegādes laiks 1,5...2 nedēļas. Atsevišķi iespējams pasūtīt arī periskopisko spoguļu sistēmu

Video komplektā ietilpst: RHD monitors ar stiprinājumu, RHD videokamera, barošana un datu pārraides trakts. 

RHD videosistēmu pasūtiet pa tālruni 29214264

 

Ar RHD Video komplektu aprīkots Toyota Land Cruiser tikko saņēmusi tehnisko apskati

RHD Video komplekts Toyota Land Cruiser automašīnā

Ar RHD Video komplektu aprīkots Toyota Land Cruiser tikko saņēmusi tehnisko apskati

 

CSDD oficiālās prasības RHD auto pielāgošanai

Kādas prasības nosaka normatīvie akti, lai Latvijā varētu braukt ar RHD jeb t.s. "angļu" automašīnu ar stūri labajā pusē bez vadības ierīču pārbūves?

Pārbūve ir visnotaļ dārgs un laikietilpīgs pasākums, turklāt, ne visiem modeļiem viegli pieejamas pārbūvei nepieciešamās unikālās salona un citas daļas vēlamajā tonī, komplektācijā un stāvoklī.

No 2018. gada 1. novembra RHD automašīnas atļauts pielāgot kustībai Latvijā pa ceļa labo pusi, veicot šādas darbības:

1) Lai RHD transportlīdzekļa vadītājam nodrošinātu pietiekamu redzamību virzienā uz priekšu, transportlīdzekļa kreisajā pusē papildus jāuzstāda netiešās redzamības sistēma, kas sastāv no:

- no spoguļu pāra, kas, savstarpēji atspoguļojot attēlu pēc periskopa principa, nodrošina vadītājam brauktuves kreisās puses pārredzamību;

- video komplekta: videokameras un monitora.

2) jāveic galveno lukturu nomaiņa pret tādiem lukturiem, kas nodrošina staru kūli, kas piemērots kustībai pa ceļa labo pusi.

3) jāsakārto aizmugurējie miglas lukturi: ja auto uzstādīts viens miglas lukturis, tas jāpārnes uz kreiso pusi. Ja divi, tad nekas nav jādara.

Prasības netiešās redzamības iekārtām:

Netiešās redzamības sistēmu sastāvdaļas un to stiprinājumi nedrīkst traucēt vadības ierīču vai drošības sistēmu darbību vai būtiski aizsegt vadītāja redzamības lauku. Netiešās redzamības sistēmai jābūt novietotai transportlīdzekļa salonā.

Video kamerai un monitoram jābūt savstarpēji savienotiem ar vadu un pieslēgtiem pie pastāvīga elektrotīkla.

Spoguļu pārim jāizmanto I, II, III vai L klases spoguļi, kuri ir atbilstoši sertificēti un marķēti. Transportlīdzekļa spogulim, kas vērsts virzienā uz priekšu, jābūt uzstādītam transportlīdzekļa kreisajā pusē pēc iespējas tuvāk statnei aiz vējstikla daļas, kuru notīra stiklu tīrītāju slotiņas. 

Spogulim nedrīkst būt redzamību pasliktinoši bojājumi vai pārklājums, tam jābūt regulējamam un pienācīgi nostiprinātam tā, lai kustības laikā patvaļīgi nemainītos tā stāvoklis.

RHD Videokamerai jābūt identificējamai, ar redzamu marku un modeli, jāieslēdzas, iedarbinot transportlīdzekļa motoru, jānodrošina redzamība diennakts gaišajā un tumšajā laikā, kā arī sliktas redzamības apstākļos, un tai jāatbilst šādiem tehniskajiem parametriem:

a) attēla frekvence ≥ 30 kadri sekundē;

b) izšķirtspēja ≥ 2 megapikseļi;

c) attēla sensora izmērs ≥ 1/3";

d) ierakstītā attēla leņķis < 100°;

e) minimālais uztvertais apgaismojums ≤ 0,05 lx;

f) diafragmas atvērums ≥ F/1,4;

g) maksimāli pieļaujamie gabarītizmēri, ieskaitot stiprinājumus (garums, platums, augstums): 150 x 100 x 100 mm;

h) ekspluatācijas temperatūras diapazons no –20 °C līdz +45 °C.

Videokamerai jābūt novietotai transportlīdzekļa kreisajā pusē pēc iespējas tuvāk statnei aiz vējstikla daļas, kuru notīra stiklu tīrītāju slotiņas. Tai jābūt regulējamai un pienācīgi nostiprinātai tā, lai kustības laikā nemainītos tās stāvoklis.

RHD Monitoram jābūt identificējamam, ar redzamu marku un modeli, jāieslēdzas, iedarbinot transportlīdzekļa motoru, jānodrošina redzamība diennakts gaišajā un tumšajā laikā, kā arī sliktas redzamības apstākļos, un tai jāatbilst šādiem tehniskajiem parametriem:

a) jānodrošina krāsains attēls;

b) atkarībā no apkārtējā apgaismojuma automātiski jāpielāgo ekrāna spilgtums un kontrasts;

c) attēla frekvence ≥ 30 kadri sekundē;

d) izšķirtspēja ≥ 1280 x 720 pikseļi;

e) spilgtums ≥ 400 cd/m2;

f) kontrasts ≥ 350:1;

g) ekrāna diagonāles izmērs no 17 līdz 30 cm;

h) ekspluatācijas temperatūras diapazons no –20 °C līdz +45 °C.

Monitoram jābūt novietotam vadītāja redzamības zonā un iebūvētam vai nostiprinātam pie transportlīdzekļa paneļa.

RHD Videokamerai un RHD monitoram jābūt savstarpēji savienotiem ar vadu. Monitoram jāveic tikai viena funkcija – jāattēlo videokameras pārraidītais attēls tiešsaistē. Par monitoru nedrīkst izmantot transportlīdzekļa izgatavotāja paredzēto ekrānu.

Video komplekta cena 530€, piegādes laiks 1,5...2 nedēļas. Atsevišķi iespējams pasūtīt arī periskopisko spoguļu sistēmu

Video komplektā ietilpst: RHD monitors ar stiprinājumu, RHD videokamera, barošana un datu pārraides trakts. Tālrunis pasūtījumiem 29214264.

Novērtē ziņu:   (Vidējais: 4.58)
KOMENTĀRI
janis / 10/01/2019 12:58
Vēlos pasūtīt ekrānu.tel 26387379.
Aivars / 17/01/2019 21:46
CSDD iesniedza lūgumu Eiropas tiesai par kameras pielietošanu un pereskopisko spoguli, taču, kad dabūja pozitīvu atbildi, tad likumā ielika visu to "jaukāko".
Arturs / 24/01/2019 16:33
Sākat iznomāt videokameru cilvekiem uz tehnisko apskati.
Numur1.lv / 07/02/2019 20:09
Iekārtu iznomāšana ir ļoti bezjēdzīga. Ja Jūs apturēs un veiks tehnisko pārbaudi uz ceļa kāda reida ietvaros, un nepieciešamās iekārtas nebūs uzstādītas un darba kārtībā, TA tiks anulēta ar atzīmi "3", kas nozīmē tālāko pārvietošanos ar evakuatoru.
Liga / 09/02/2019 16:05
Ja apstiprinasies, ka var iziet tad rindā būs vismaz 20 automašīnas. Jo tieši tik ir velejusies iziet, bet nav varejusi, dēļ aprikojuma. Dati no SM un CSDD.
Kaut gan, ja man 4 feb atrakstija ka nav registrejusi vairāk kā tas viens, kas to izdarija5. Novembrī tad te kaut kas nav tīrs.
Parbaudisu info. Tā uz aklo nedrikst.
Numur1.lv / 11/02/2019 12:07
Līga, te, acīmredzot, ir CSDD statistikas īpatnības. Attiecīgā auto TA protokolu Jums nosūtīju privāti Facebook.
Janis / 28/02/2019 21:41
Sakiet luudzu vai ir garantija ka ar sso uzparikti vareessu iziet apskati, esmu lasiijis forumaa ka ar cilveeks iegaadaajies ssaadu monitori kas piemineets jums un izbraakkeeja tiessi pa monitoru,vai ssai ieriicei ir kaads apstiprinaajums no csdd, ka adbilsts visaam prasiibaam, paldies
Numur1.lv / 03/03/2019 18:31
Jāni, mēs speciāli esam strādājuši, lai šīs iekārtas atbilstu esošajām prasībām. Ar mūsu sarūpēto monitoru automašīna Nissan Leaf (EV) sekmīgi izturēja TA attiecībā uz RHD pielāgošanas iekārtām 2019. gada janvāra pēdējos datumos.
Kaspars / 08/08/2019 14:43
Kāds ir monitora ražotājs, modelis un vai to ir iespejams iegadaties atsevišķi?
Numur1.lv / 09/08/2019 12:00
Monitoru iespējams iegādāties atsevišķi, cena 350€, ieskaitot nodokļus. Piegāde max. 2 nedēļu laikā no priekšapmaksas 50% apmērā saņemšanas brīža.
Maris / 20/08/2019 17:56
Labdien! Vai ir iespējams tomēr izīrēt šo komplektu uz apskati,jo auto netiks lietots Latvijā.
Valdis / 23/08/2019 10:11
Labdien,

Sakiet, lūdzu, kāda ir monitora marka un modelis.

Paldies.
Jānis / 26/08/2019 16:45
komplektā ir arī spoguļi?
steve / 29/10/2019 11:26
Are the mirrors included?
If not, where can you buy them and do they comply with UN regulation 46 and Framework Directive 2007/46/EC?

I am trying to register my car in Lithuania, does it also comply there.

I would really appreciate your help, I have been trying to register my car for 2 years and spent a lot of money, to be rejected each time.
Kristaps / 15/01/2020 17:35
Noperkot jusu piedavato produktu tehnisko apskati vares ieziet ari Riga? Vai labak tad braukt tur kur Jus gajat?
Vai jus varesiet ari uzstadit visu so aprikojumu?
Guncha / 18/01/2020 23:01
man spogulu pāris izmaksaja 17£ tas ir apmeram 29 eiro. protams pasam viss uzmanigi jasaliek kopa un uzmanigi janoslipe pats abols. 150 eiro tas nu ir par traku. augstakais ko tirgotajs varetu prasit butu 70 eiro. bildi zel nevaru ielikt spogulu- bet nu spoguli identiski siem piedavatajiem ar visu markejumu. vieniga atskiriba ka man vini ir apali, bet apali man labak patik ka izskatas. ta ka pameklejiet un visu var dabut un sataisit pats. ebay es nopurku spogulu pari pa 7 eiro un pa 10 nopirku 2 gab ta sauktos piesuceknus pie stikla. tie domati telefona turetajiem. noslipeju aboliti un saliku kopa ar spoguli- tiesi ta daras ari ar siem dargajiem ko tirgo pa 150 eiro
Guncha / 18/01/2020 23:14
Ja in vel par monitoriem. marka ja ir feelworld t756. bet!!!! tadus razo pati kompanija, bet vini ir bez atomatiskas spozuma regulesanas. tas viss atkal ir pasu taisits. pats personigi biju sarakstijies ar feelworld kompaniju un vini piedavaja pievienot foto resistoru un bus tad feelworld t756 ABA monitors. ta ka noperkot so modeli: FEELWORLD T756 jums nebus skatei derigs- vienigi ja perkat no numuri1.lv kuri jau ir pievienojusi foto resistoru lai varetu iziet TA Latvija. ta ka ari ja strada galva tad noperkat so monitoru interneta ebay un pievienojiet attiecigu foto resistoru, bet ja nesaprotiet no ta visa neko tad labak pirkt no numuri1.lv tikai atskiriba bus 200 eiro vertibā. pats monitors maksa ebay videji 130 eiro un foto resistors paris eiro. ja mak tad salodē visu ka vajag un maksimala summa bus 150 eiro. bet ja gatavu jau pie numuri1.lv tad sanaks 350 eiro.
Guncha / 18/01/2020 23:22
Kristap... to ko nopirksi no numuri1.lv deres 100% tehniskajai apskatei-tikai pareizi uzstadi mašīnā. Ja skati ej citur nevis Rigā tad uz Rigu tiek zvanits un sutitas bildes ar tavu uzstadito komplektu. Tad Riga dod atbildi un ja ir viss ok tad tik uz prieksu. Ta ka pirkt var drosi no numuri1.lv -viss deres un atbildis prasibam. lieta tikai taja ja maki to visu sataisit pats tad tev viss izmaksas uz 300 eiro letak-es konkreti par pilnu komplektu runaju ar spogulu pari un video komplektu. lai veicas visiem-gan tirgotajiem gan pircejiem
Edgars / 20/01/2020 20:39
Izklausās jau ļoti labi, bet tad monitoram vajag elektrikas shēmu un tas gan nebūs tik lēti un vienkārši.
Problēma ir kad lētākie komplektu tirgotāji tirgo komplektus. kas gan īsti neatbilst. Par 380eur. Monitori rada problēmas. Un trūkst puse no vadiem, kas nepieciešami. Pats nopirku.
Bet ir arī vēl, kas tirgo komplektu securityshop.lv cena gan 500eur ar visiem spoguļiem. Piedāvā arī uzstādīšanu. Facebook lapā var redzēt dažus piemērus. Uzliku pie viņiem un nekādu problēmu.
TAVS KOMENTĀRS
Tavs vārds:
(netiks publicēts)
Tavs e-pasts:
Tava mājaslapa:
Tavs komentārs:
NODERĪGAS SAITES
APTAUJA
Cik Tu būtu gatavs maksāt par indulgenci (tiesībām) vienu gadu pārsniegt atļauto braukšanas ātrumu par 40 km/h, ja šāda iespēja oficiāli būtu pieejama par samaksu?