Header
LIETA NR. 1
MEKLĒT
IETEIKTIE AUTO NUMURI

Auto numura zīme KK338

Auto numura zīme VS400

Auto numura zīme GS1000

IETEIKTIE TELEFONA NUMURI
IETEIKTIE DOMĒNI

majai.lv

IETEIKTĀS IZSOLES UN SLUDINĀJUMI
Lieta Nr. 1 » CSDD atklāti uzspļauj likumam un reketē autoīpašniekus
CSDD atklāti uzspļauj likumam un reketē autoīpašniekus
Publicēts: 08/12/2009 12:01. Autors: Numur1.lv
CSDD atklāti uzspļauj likumam un reketē autoīpašniekus

CSDD tiesiskais nihilisms un rekets pret autoīpašniekiem turpinās: CSDD vismaz 4 mēnešus pieprasa veikt faktiski nevajadzīgas papildus reģistrācijas darbības par to nelikumīgi iekasējot naudu, 8. decembrī rītā pārliecinājās portāla Numur1.lv veidotāji, sazvanot CSDD informācijas daļu un Rīgas nodaļas reģistrācijas daļas maiņas vecāko, lai noskaidrotu kādā veidā iespējama numura zīmju savstarpēja maiņa starp dažādiem īpašniekiem piederošiem transportļīdzekļiem.

Lai gan Ministru kabineta noteikumi Nr. 446, kas nosaka transportlīdzekļu reģistrācijas kārtību (arī reģistrācijas numura zīmju aprites kārtību), zaudējuši spēku jau 2009. gada 31. jūlijā, bet jauni MK noteikumi nav izdoti, CSDD bez tiesiska seguma turpina pieprasīt veikt papildus reģistrācijas darbības tiem autoīpašniekiem, kas labticīgi vēlās samainīt numurzīmes..

Spēku zaudējušie MK noteikumi paredzēja, ka numura zīmes drīkst mainīt tikai starp vienam īpašniekam piederošiem spēkratiem, tāpēc, lai samainītu numura zīmes starp divu dažādu autoīpašnieku transportļīdzekļiem, bija jāveic viena lieka darbība - transportlīdzekļa īpašnieka maiņa.

Taču neraugoties uz to, ka attiecīgā kārtība juridiski nav spēkā jau 4 mēnešus, CSDD atklāti turpina reketēt autoīpašniekus un uzspiež savu pašpasludināto kārtību, kā rezultātā CSDD nelikumīgi iekasē vismaz Ls 14 par katru šādu papildus reģistrācijas darbību.

Par to, ka CSDD piekopj šādu prettiesisku reģistrācijas kārtību, portālam Numur1.lv pastāstīja kāds autoīpašnieks, kurš portālā noskatījis numura zīmi, novembra vidū devās uz CSDD, lai veiktu nepieciešamo auto numurzīmju pārreģistrāciju starp divām dažādām personām piederošiem spēkratiem.

Saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu, transportlīdzekļu reģistrācijas kārtību var noteikt tikai Ministru kabinets nevis CSDD, savukārt labā juridiskajā praksē ir pieņemts neattiecināt tādu tiesisko normu, ja normatīvo aktu regulējums kļuvis personai labvēlīgāks.

Numur1.lv

 

Novērtē ziņu:   (Vidējais: 4.56)
KOMENTĀRI
Jānis / 09/12/2009 23:35
Pilnīgs stulbums: kā var šitādu murgu rakstīt. Pirmkārt Csdd ir taču noteikta kārtība kā tiek parreģistrētas numura zīmes un par šo pakalpojumu ir attiecīga maksa. Kāds tur rekets vai kas tamlīdzīgs. Un nav taču spiesta lieta izmantot šo pakalpojumu- var taču neizmantot, tad nebūs jācieš no šī "reketa". Paši kruķījās ar numuriem un vēl neapmierināti. Vai vispār numura zīmju tirgošana ir tiesisks pasākums????
Numur1.lv / 11/12/2009 12:50
Paldies, Jāni, par komentāru. Kā zināms, šis "aizliegums" kā rezultātā CSDD nopelna vairāk, tika ieviests 2008. gada septembrī. Līdz tam numuru maiņa bija stipri vienkāršāka un lētāka. Problēma ir tā, ka tagad, kad attiecīgie MK noteikumi ar visu "aizliegumu" nav spēkā, CSDD uztur aktīvu šādu pašu numuru maiņas kārtību un pieprasa veikt darbības, kuras nebūtu jāveic. Rezultātā CSDD prettiesiski gūst papildus ienākumus. Te ir tā problēma. Portāls Numur1.lv uzmanīgi seko līdzi likumdošanai un ir iedziļinājies šajās niansēs.
Ods / 07/01/2010 01:30
Jūs paši sev radat problēmas pārreģistrējot auto! :D
Numrzīmes var nomainīt arī turētājs! Jāmaksā ir tikai par tehnisko pasi :) Nav jāmaksā tie 20Ls par īpašnieka maiņu!
Gribi no kāda auto sev iegūt numuru, reģistējies par auto turētāju, piesavinies numuru un atliec īpašnieku atpakaļ par turētāju :) izmaksas ~15Ls 2xteh. pases. pēc tam to numuru vari likt kur vēlies :)
Nezinu kā citur, bet valmierā šāds variants iet cauri bez problēmām!
TAVS KOMENTĀRS
Tavs vārds:
(netiks publicēts)
Tavs e-pasts:
Tava mājaslapa:
Tavs komentārs:
NODERĪGAS SAITES
APTAUJA
Cik Tu būtu gatavs maksāt par indulgenci (tiesībām) vienu gadu pārsniegt atļauto braukšanas ātrumu par 40 km/h, ja šāda iespēja oficiāli būtu pieejama par samaksu?